Data wpisu: 20.07.2020

Wyjazdy integracyjne w czasach epidemii: o czym warto pamiętać?

Wszyscy mamy nadzieję, że najgorsze jest już za nami i nie czeka nas powtórka z wiosny 2020 roku. Epidemia COVID-19 solidnie uderzyła w cały przemysł spotkań, odwołując imprezy, zaplanowane już wyjazdy, konferencje, gale, koncerty itd. Czas jednak powoli wracać do względnej normalności. Otrzymujemy sporo zapytań od firm zainteresowanych organizacją wyjazdu integracyjnego dla swoich pracowników. Jest to jak najbardziej możliwe, ale trzeba tutaj pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Te kluczowe wymieniamy w naszym poradniku.

Wybór odpowiedniego hotelu

Najlepiej, aby wcale nie był to hotel, ale ośrodek dysponujący odpowiednią liczbą indywidualnych domków letniskowych. Wiemy, że nie kojarzy się to z wyjazdem biznesowym, ale wszyscy przecież mamy świadomość, że sytuacja jest nietypowa. Jeśli już musi to być hotel, stawiamy na obiekt kameralny, położony na uboczu.

Maseczki i inne środki bezpieczeństwa

Choć większość Polaków nie korzysta już z maseczek, to mimo wszystko zachęcamy, aby nie rezygnować z nich podczas wyjazdu integracyjnego – a już szczególnie w czasie zajęć grupowych, różnych form aktywności oraz szkoleń w zamkniętych pomieszczeniach. Warto również wyposażyć pracowników w rękawiczki jednorazowe.

Długi wyjazd? Lepiej z tym poczekać

Wyjazdy integracyjne w czasach epidemii powinny być jak najkrótsze. Nie warto ryzykować zakażenia, o co przecież nietrudno w dużej grupie pracowników praktycznie non-stop przebywających ze sobą. Optymalny czas wyjazdu to 1 dzień z noclegiem, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby na noc pracownicy wrócili do swoich domów (w końcu integracja bez alkoholu jest jak najbardziej możliwa).

Mniej elementów grupowych

Solą wyjazdów integracyjnych są właśnie różnego rodzaju zajęcia, w których pracownicy biorą udział wspólnie – to pozwala na realizowanie idei team buildingu. Ponieważ jednak czasy mamy takie, że musimy ograniczać kontakt ze sobą, lepiej będzie zastąpić zajęcia grupowe czymś innym. Jeśli natomiast chodzi o szkolenia, to zalecamy, aby w miarę możliwości przeprowadzać je na świeżym powietrzu, np. w przyhotelowym ogrodzie.

Dojazd indywidualnymi środkami transportu

To również element poprawiający bezpieczeństwo. Jeśli mamy taką możliwość, warto sfinansować pracownikom dojazd na miejsce indywidualnymi środkami transportu, np. prywatnymi samochodami. To lepsza opcja niż np. wynajęcie dużego autokaru.


Autor wpisu:
Soluma Prestige, Maciej Chabowski

Bezpłatna konsultacja

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania. Pomożemy Ci dobrać produkty do Twoich potrzeb.

Katalog gadżetówSkontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry