Data wpisu: 07.04.2020

Wyjazdowe szkolenie dla pracowników: niekoniecznie o tematyce biznesowej!

Szkolenia wyjazdowe dla pracowników należą do tych najpopularniejszych form inwestycji w kadry. Przedsiębiorstwa chętnie wydają na nie pieniądze, ponieważ wiedzą, że dzięki temu łączą przyjemne z pożytecznym. Sam wyjazd jest już jakąś atrakcją dla pracowników, a dodatkowo pozwala przekazać im konkretną wiedzę, którą następnie wykorzystają na rzecz pracodawcy. Warto jednak wiedzieć, że tematyka szkolenia wcale nie musi być stricte związana z biznesem czy kompetencjami zawodowymi pracowników. Świetne efekty, przede wszystkim integracyjne i motywacyjne, przynoszą także wyjazdowe szkolenia z zupełnie innych dziedzin. Kilka przykładów znajdziesz w naszym poradniku.

Szkolenie windsurfingowe

To wcale nie jest taki szalony pomysł, jak mogłoby się wydawać! Szkolenia windsurfingowe cieszą się ogromną popularnością, również dlatego, że w Polsce są doskonałe warunki do uprawiania tego sportu. W końcu mekką windsurferów z całej Europy jest Zatoka Pucka. Windsurfing jest fantastycznym sportem, wymagającym fizycznie, ale dającym mnóstwo frajdy. Twoi pracownicy z pewnością będą początkowo zaskoczeni, jednak wrócą z wyjazdu zachwyceni i bardzo zmotywowani.

Szkolenie narciarskie

To nieco bardziej oczywisty wybór, choć również świetny z perspektywy pracowników. Nawet jeśli większość Twojego zespołu nie jeździ na nartach, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaczęli. Przygodę z tym sportem można rozpocząć w każdym wieku, a gdy się już złapie bakcyla, będzie to pasja na całe życie. Szkolenie narciarskie oczywiście organizujemy w górach, jednak wcale nie muszą to być Alpy czy nawet Tatry. Wyjazd z powodzeniem można zorganizować chociażby w Karkonoszach, gdzie także są bardzo dobre ośrodki narciarskie.

Szkolenie wspinaczkowe

Wspinaczka skałkowa dostarcza mnóstwo adrenaliny i jest takim sportem, który choć początkowo przeraża, z czasem dosłownie uzależnia. Atutem takiego szkolenia z perspektywy przedsiębiorcy jest to, że uprawianie wspinaczki wyzwala w zespole potrzebę współpracy i troszczenia się o siebie nawzajem, co oczywiście przekłada się na walor integracyjny. Ponadto z doświadczenia wiemy, że podczas takich szkoleń ujawniają się osobowości przywódcze – wykorzystaj to, jeśli od dawna szukasz lidera zespołu.

Szkolenie kulinarne

Na koniec najbezpieczniejsza propozycja, choć wcale nie nudna. Szkolenia kulinarne są teraz szalenie modne, co oczywiście nastąpiło na fali popularności różnego rodzaju programów telewizyjnych. Takie szkolenie z pewnością pozwoli pracownikom się rozluźnić, a przy okazji świetnie zabawić. Gotowanie w zespole sprzyja również integracji i ujawnianiu swoich talentów, np. organizacyjnych.


Autor wpisu:
Soluma Prestige, Maciej Chabowski

Bezpłatna konsultacja

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania. Pomożemy Ci dobrać produkty do Twoich potrzeb.

Katalog gadżetówSkontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry