Data wpisu: 02.03.2022

Plenerowy event dla pracowników. Dlaczego warto go zorganizować?

Eventy firmowe dość jednoznacznie kojarzą się z trochę nudnymi, sztampowymi imprezami organizowanymi w restauracjach, hotelach czy w ośrodkach wypoczynkowych. I choć rzeczywiście wciąż jest to pierwszy wybór większości polskich przedsiębiorców, to w Soluma Event zauważamy też rosnące zainteresowanie plenerowymi eventami dla pracowników. Stanowią one świetną alternatywę dla imprez „pod krawatem”, a ich najważniejsze zalety omawiamy w naszym poradniku.

Wyjście z biura wszystkim dobrze zrobi

Podstawową zaletą plenerowego eventu dla pracowników jest to, że nie odbywa się on w zamkniętym pomieszczeniu, ale na świeżym powietrzu. To miła odmiana z punktu widzenia osób, które swój kontakt z firmą ograniczają jedynie do obecności w biurze, w którym spędzają nawet po kilkanaście godzin na dobę (co jest normą szczególnie w korporacjach).

Proponując pracownikom imprezę pod chmurką, na przykład w pięknym ogrodzie czy na firmowym terenie, wprowadzamy pewną nowość, która na pewno będzie atrakcyjna dla zatrudnionych osób i może zwiększyć frekwencję podczas wydarzenia.

Możliwość zorganizowania dużej imprezy dla wszystkich pracowników i nie tylko

Firmy zatrudniające wiele osób zwykle mają problem z tym, aby zorganizować imprezę dla wszystkich chętnych wraz z osobami towarzyszącymi, a tym bardziej z dziećmi. Event plenerowy stanowi idealną odpowiedź na ten dylemat, ponieważ tutaj nie ogranicza nas już zamknięta przestrzeń lokalu.

Jest to zatem bardzo dobry pomysł na zorganizowanie imprezy rodzinnej, na przykład popularnego pikniku firmowego, w którym mogą wziąć udział najbliżsi pracowników czy nawet partnerzy biznesowi.

Szerokie pole do popisu w zakresie wyboru atrakcji

Event plenerowy jest znacznie ciekawszym wydarzeniem w porównaniu z np. galą czy zwykłą imprezą w restauracji. Możemy tutaj zastosować o wiele więcej różnego rodzaju elementów scenariusza, które zaangażują uczestników i sprawią, że wydarzenie zapewni świetną zabawę nawet przez cały dzień.

W plenerze możemy przygotować np. strefę dla dzieci z dmuchanymi atrakcjami, scenę, namioty z cateringiem, stoliki barowe, grill, ognisko, a także zaplanować konkurencje sportowe, które są rewelacyjnym sposobem na rozluźnienie atmosfery w zespole.

Super sposób na integrację

Plenerowy event dla pracowników powinien być pierwszym wyborem dla firm, które chcą zorganizować imprezę integracyjną. Z doświadczenia wiemy, że takie wydarzenie ma najlepszy wpływ na tzw. team building i nie może się pod tym względem równać z nim nawet atrakcyjny wyjazd do czterogwiazdkowego hotelu SPA. Powód? Luźna atmosfera, swoboda, mnogość form wspólnego spędzania czasu oraz możliwość zabrania rodzin, co zawsze ma pozytywny wpływ na relację pracownika z firmą oraz kolegami z zespołu.

Przekonaliśmy Cię, że warto zorganizować plenerowy event dla pracowników? W takim razie już teraz skontaktuj się z nami i poproś o indywidualną ofertę na kompleksowe zaplanowanie i obsługę wydarzenia przez naszą agencję eventową.


Autor wpisu:
Maciej Chabowski

Bezpłatna konsultacja

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania. Pomożemy Ci dobrać produkty do Twoich potrzeb.

Katalog gadżetówSkontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry