Data wpisu: 30.10.2023

Gadżety USB – jaki standard wybrać?

Gadżety USB należą do grupy najpopularniejszych upominków reklamowych. Mnóstwo przedsiębiorstw wykorzystuje je do wypromowania swojej marki biznesowej, wręczając gadżety czy to kluczowym kontrahentom, czy zupełnie przypadkowym osobom, na przykład podczas eventów plenerowych, targów etc.

Przymierzając się do inwestycji w gadżety USB należy zacząć od podjęcia bardzo ważnej decyzji dotyczącej wybranego standardu. O co chodzi? To już wyjaśniamy w naszym artykule.

Standard USB, czyli właściwie co?

Standard USB to określenie, pod którym może się kryć zarówno typ zastosowanego złącza, jak i przepustowość. Są to podstawowe parametry określające użyteczność danego gadżetu, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób korzysta z tylko jednego, powszechnie zaakceptowanego standardu.

Jeśli nie zwrócisz na to uwagi i zamówisz gadżety USB w standardzie, który nie jest kompatybilny z większością współczesnych urządzeń, to takie upominki szybko trafią do kosza, nie będą używane przez obdarowane nimi osoby, a wręcz mogą zaszkodzić wizerunkowi Twojej marki biznesowej sugerując, że promuje się przy użyciu „staroci” czy zapasów magazynowych, nie myśląc o rzeczywistych potrzebach swoich klientów.

Typ złącza  

Typ złącza to nic innego, jak rodzaj zastosowanej w danym gadżecie końcówki USB. Jeśli masz w miarę współczesne urządzenie mobilne, to na pewno znajduje się w nim złącze USB typu C, które obecnie stanowi ogólnie przyjęty standard. Dzięki upowszechnieniu się tego złącza nie musimy już martwić się, czy ktoś, kto chce pożyczyć nam kabel czy ładowarkę, ma akcesorium pasujące do naszego np. telefonu.

Na rynku wciąż można jednak kupić gadżety USB ze starym typem złącza (B), których wykorzystanie do promocji marki mija się z celem. Ten typ złącza odchodzi już do lamusa, coraz trudniej jest kupić kompatybilne z nim urządzenia czy nawet akcesoria, dlatego koniecznie zwróć na to uwagę podczas zamawiania gadżetów dla Twojej firmy.

Przepustowość

Kolejnym ważnym kryterium wyboru gadżetów USB jest przepustowość. Obecnie takim przyjętym standardem jest korzystanie z USB 3.0 lub 3.1. Czym jest przepustowość? Pisząc w dużym uproszczeniu: jest to parametr określający, z jaką prędkością uda się zapisać lub odczytać dane na konkretnym nośniku USB – na przykład pendrive.

I tutaj znów radzimy, aby w miarę możliwości zainwestować w gadżety USB w standardzie 3.0 lub 3.1, które po prostu są najbardziej pożądane przez odbiorców takich upominków i rzeczywiście mogą się okazać przydatne, co stanowi jeden z kluczowych warunków skuteczności gadżetu reklamowego.

Gadżety USB zgodne z najnowszymi standardami, które na pewno przydadzą się Twoim klientom i zrobią na nich korzystne wrażenie, możesz zamówić w naszej firmie. Już teraz skontaktuj się z nami, opisz nam swoje potrzeby, a w odpowiedzi otrzymasz indywidualną ofertę.


Autor wpisu:
Maciej Chabowski

Bezpłatna konsultacja

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania. Pomożemy Ci dobrać produkty do Twoich potrzeb.

Katalog gadżetówSkontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry