Data wpisu: 17.02.2022

Szyld wykonany metodą wycinania i grawerowania laserowego – dlaczego wart

Szyld – dobrze go mieć, ponieważ nic tak sugestywnie nie wskazuje siedziby firmy, jak właśnie ten element. Dawniej szyldy stosowano wyłącznie w przypadku chęci zwrócenia uwagi na sklep czy stacjonarny punkt usługowy, natomiast dziś na podobny krok decydują się również te firmy, które nie przyjmują klientów z tzw. ulicy. Robią to w celach czysto wizerunkowych – w końcu elegancki szyld na ścianie biurowca podnosi prestiż marki przedsiębiorstwa (nawet jednoosobowego). Pytanie tylko, z czego i jak wykonać ten szyld, aby posłużył on nieco dłużej niż kilka miesięcy? Odpowiedź jest prosta: warto postawić na wycinanie i grawerowanie laserowe. Argumenty znajdziesz w naszym artykule.

Niedościgniona precyzja

Wykonanie szyldu metodą wycinania laserowego możemy polecić szczególnie tym przedsiębiorcom, którzy nie przepadają za sztampą i chcą, aby ich marka biznesowa wyróżniała się na tle innych. Jest to możliwe dzięki temu, że laser zapewnia najwyższą precyzję cięcia. Tym samym nie ma żadnego problemu z tym, aby zrealizować nawet bardzo skomplikowany, wręcz fikuśny projekt graficzny, co nie byłoby możliwe w przypadku zastosowania innej metody produkcji.

Wycinanie laserowe jest nie tylko bardzo precyzyjne, ale też perfekcyjnie powtarzalne. Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy planujesz zamówić kilka szyldów, na przykład na drzwi poszczególnych pomieszczeń biurowych. Zyskasz tutaj pewność, że każda tabliczka będzie wyglądać dokładnie tak samo, co powinno się przełożyć na profesjonalizację wizerunku firmy.

Świetna trwałość

Bardzo ważnym argumentem przemawiającym za tym, aby wykonać szyld metodą cięcia i grawerowania laserowego jest fakt, iż mówimy tutaj o inwestycji na lata. Jeśli postawisz na materiał niewrażliwy na proces utleniania, a elementy identyfikacji wizualnej marki zostaną naniesione na powierzchnię szyldu z wykorzystaniem lasera, to możesz być pewny, że ten znak przetrwa praktycznie wszystko. Pozostanie również czytelny w całym okresie jego użytkowania.

Odporność na niekorzystne czynniki środowiskowe i atmosferyczne

Jeśli szyld ma być zawieszony na zewnątrz budynku i wystawiony na bezpośrednie działanie takich czynników, jak wiatr, deszcz, śnieg, skrajne temperatury, smog, promieniowanie słoneczne czy choćby ptasie odchody, to nie masz się nawet nad czym zastanawiać. Warto go wykonać metodą laserową.

W odróżnieniu od nadruku, nawet z uszlachetnianiem UV, grawerunek laserowy pozostaje całkowicie odporny na wymienione zjawiska i tym samym nie ulega degradacji pod ich wpływem.

Pełna dowolność w zakresie wyboru materiału, z którego wykonamy szyld

Ogromną zaletą metody laserowej jest także to, że można ją zastosować niezależnie od tego, na jaki materiał ostatecznie się zdecydujesz. Wycinanie i grawerowanie laserowe można zastosować zarówno w przypadku szyldu z pleksi, szkła, metalu, jak i z drewna.

Jeśli więc powoli przymierzasz się do zamówienia szyldu dla Twojego sklepu, biura czy punktu usługowego, to koniecznie rozważ wykonanie go właśnie opisaną metodą laserową. Chcesz indywidualną wycenę? Skontaktuj się z nami w wygodnej dla Ciebie formie, a oferta szybko wyląduje na Twoim mailu.


Autor wpisu:
Soluma Prestige, Maciej Chabowski

Bezpłatna konsultacja

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania. Pomożemy Ci dobrać produkty do Twoich potrzeb.

Katalog gadżetówSkontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry